Kiralama Koşulları

Araç Kiralama Koşullarımız

Sigorta şartları gereği ekonomik bir araç kiralayabilmek için en az 23 yaşında olmanız gerekir. Orta ve Üst sınıf araçlar için 25 yaş alt sınırdır. Lüks ve büyük araçlar için en az 28 yaşında olmanız gerekiyor.Araç kiralayacak müşterilerimizin kendilerine ait kredi kartı ve gelir belgesi sahibi olarak çalışıyor olması gerekmektedir.  

1. Ehliyet süresi

Ekonomik, orta sınıf ya da üst sınıf bir araç kiralamak isteyenlerin en az 3 yıllık ehliyete sahip olmaları  gerekiyor. Fakat lüks veya büyük araç kiralamak için bu süre farklılık göstermektedir.

2. Ek sürücü

Kiralanan herhangi bir araç birden fazla kişi tarafından kullanılabilir. İkinci ya da ek sürücünün kiralama öncesinde mutlaka bildirilmiş olması ve kiralama kontratına işlenmesi gerekir.Bu sayede ek sürücü de kasko sigortası kapsamına alınmış olur. Ek sürücünün de doğal olarak ana sürücü için belirtilen yaş ve ehliyet kriterlerine uyması gerekir.

3. Kilometre sınırı

Kiraladığınız aracın ücretine dahil olan kilometre sınırı araçların listelendiği ekranda gösterilir.Araç kiralamada şirketimizin günlük kilometre sınırı 300 kilometredir. Belirtilen kilometrenin aşılması halinde 30 kuruş kilometre aşım ücreti uygulanır. “Sınırsız” olarak belirtilen araçlarda herhangi bir kilometre sınırı bulunmaz.

4. Ödeme yöntemleri 

Araç kiralama işlemini tamamlayabilmeniz için kiralama ücretinin tamamını ya da bir kısmını (ön ödeme tutarını) kredi kartı, banka havalesi ya da nakit ödemeniz gerekir. Ödemenin tamamını yaptıysanız, araç size teslim edilirken herhangi bir ödeme yapmazsınız.Tüm ödeme yöntemlerinde kredi kartı ve ehliyetinizi mutlaka aracınızı teslim alırken yanınızda bulundurmanız gerekir.

5. Depozit/Provizyon

Kiraladığınız aracı kullandığınız süre boyunca oluşabilecek trafik ve park cezaları, eksik yakıt, sigortanın kapsamına alınmayan hasarlar için teminat alınması gerekiyor. Bu teminat için kredi kartına provizyon adı verilen bir işlem uygulanır. Provizyon, belirli bir tutarın kredi kartı üzerinde bloke edilmesidir. Kredi kartınızın kullanılabilir limitini azaltır ancak harcama olarak ekstrenize yansımaz. Provizyon için en az 6 ay geçerli ve kullanılabilir limiti olan ana sürücü adına kayıtlı bir kredi olması zorunludur. 

6.Kasko/Sigorta için bazı önemli şartlar gerekir

Kasko sigortasının geçerli olabilmesi için bazı önemli şartlar bulunmaktadır. Alkollü araç kullanımı ve uyuşturucu madde kullanılması durumunda sigortalar geçerliliğini tamamen yitirir. Aynı şekilde, yasal hız sınırlarına uyulmaması, kontratta yazan kişiler dışında aracın kullanılması, yük haddinin aşılması ve karayolları dışında aracın kullanılması durumunda da sigorta geçerli değildir.

Whatsapp Telefon
UA87026117-1