Filo Kiralama

AutoPlus Araç Kiralama İle Filo Araç Kiralama Yapabilirsiniz. İstediğiniz marka ve model aracı 12 ay ile 36 ay arasında kiralama yapabilirsiniz. Uzun dönem araç kiralamanın Ankara'daki adresi AutoPlus araç kiralama. 

Uzun Dönem Araç Kiralamak Neden Avantajlıdır ;

1. Şirket (şahıs) elinde bulunan mevcut araçlarını satmak suretiyle nakit avantajı sağlar. Sağlanan nakit firmanın(şahsın) gerek işyeri gerekse diğer yatırımlarda kullanılmak suretiyle ekonomik avantaj elde edilir. 

2. Otomobil banka kredisi ile alınsa dahi  en az araç bedelinin %25 oranında peşin ödenmesi gerekmektedir. Oysa aracın kiralanması halinde herhangi bir peşinat ödenmez. 

3. Kiralama bedeli için kiracıya tanzim edilen faturalar  kiracı tarafından kurumlar vergisine esas matrahtan mahsup edilir. Bu faturaların, direkt gider yazılabilmesi vergi avantajı sağlar.  Ayrıca, aylık kira bedeli faturalarının tamamı, 3 aylık bilanço döneminde gider olarak kaydedilebilir.

4. Araçların periyodik bakımı onarımı  diğer  zorunlu ödemeler (kiralama süresi boyunca; kasko, trafik sigortası, Ocak ve Temmuz dönemlerindeki MTV, egzoz ve fenni muayeneler,) kiralama şirketi tarafından yapılır. Dolayısı ile; otomobilleri kiralayan şirket personel ve zamandan tasarruf sağlar. Personele ödenecek olan maaş, sigorta, ikramiye ve yan ödemeler gibi pek çok maliyeti şirket ödemek zorunda değildir.

5. Muhasebe kiralanan otomobillerle ilgili olarak sadece kiralama faturaları ile uğraşır. Muhasebe, yıllara sari amortisman veya  yeniden değerlendirme, finansman giderleri gibi ayrıntılarla  uğraşmak zorunda kalmaz. Bu nedenle uzun dönem araç kiralama muhasebeye zaman tasarrufu sağlar.

6. Yakıt faturalarının tamamının  gider olarak kaydedilmesi de vergi avantajları sağlar. Normal şartlarda, firma aktifinde yer alan otomobillerin sadece %40 ya da 50`si gider olarak kaydedilir.

Otomobillerin satın alınması sırasında uğraşılan plaka ve tescil işlemleri için noter işlemleri ile    uğraşılmaması kiralayana zaman tasarrufu sağlar.

7. Kiralanan araçların lastik değişimleri ve periyodik bakımlarının kiraya veren tarafından yapılması finans ve iş gücü tasarrufu sağlar.

8. Kiralanan aracın kaza yapması ya da periyodik bakımlarının uzaması halinde yerine kiracıya muadil  bir başka bir araç tahsis edilir. Bu nedenle şirketlerin iş devamlılığının sürdürülmesi sağlanır. 

9. Kiralama dönemi sonunda; müşterinin talepleri doğrultusunda otomobiller değerlendirmeye alınır veya yeni modelleri ile yenilenebilir.
Whatsapp Telefon
UA87026117-1